ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,06
EUR 33,81
RuUa
  1. Главная
  2. /
  3. Экономика
  4. /
  5. Госпсуд Києва завтра розгляне скаргу "Філіп Морріс" на штраф АМКУ

Госпсуд Києва завтра розгляне скаргу "Філіп Морріс" на штраф АМКУ

101

Фото: glavcom.ua

"Філіп Морріс Україна" вважає, що обвинуваченнями Антимонопольного комітету є необгрунтованими

Господарський суд Києва на 7 липня призначив слухання за позовом ПрАТ "Філіп Морріс Україна" і ТОВ "Філіп Морріс Сейлз енд Дистрибьюшн" до Антимонопольного комітету України (АМКУ) про скасування великих штрафів, накладених на компанію разом з іншими учасниками ринку в 2019 році.

Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в ПрАТ.

"Ми не згодні з обвинуваченнями АМКУ. Вважаємо їх необґрунтованими і такими, що завдають шкоди інвестиційному іміджу України, підривають віру іноземних інвесторів у справедливість системи. Ми надали до Господарського суду Києва аргументацію, яка підтверджує нашу позицію, і ми віримо, що суд належним чином врахує наші аргументи" , - прокоментувала майбутнє засідання директор департаменту із зовнішніх зв'язків "Філіп Морріс Україна" Наталя Бондаренко.

Вона зазначила, що консолідація бізнесу дистрибуції сигарет в руках одного дистриб'ютора - "Тедіс Україна" - є безпосереднім результатом дій АМКУ, який в 2010-2011 роках погодив серію угод про злиття і поглинання. Відомство також затвердило угоди про уникнення конкуренції, які унеможливили конкуренцію на ринку дистрибуції сигарет і встановили постійні і тривалі (до 23 листопада 2021 роки, - ред.) бар'єри виходу на монополізований ринок для потенційних конкурентів.

Читайте також: В Антимонопольному комітеті з'явилася тимчасова очільниця: що про неї відомо

Бондаренко зазначила, що структура ринку дистрибуції сформувалася в результаті, власне, дій самого АМКУ, який надав усі відповідні дозволи без консультацій із виробниками сигарет і не залишив виробникам іншого виходу, крім як працювати з одним дистриб'ютором. За її словами, комітет також не надав компаніям "Філіп Морріс" можливості ознайомитися і надати коментарі та заперечення щодо доказів, на яких ґрунтуються звинувачення АМКУ.

Згідно з інформацією на порталі "Судова влада України", 8 липня Госпсуд Києва також розгляне позов ТОВ "Тедіс Україна" до АМКУ про визнання недійсним його рішення, а 9 липня - подібний позов до антимонопольного відомства, поданий ПІІ "Імперіал Тобако Юкрейн" і ПрАТ " Імперіал Тобакко Продакшн Україна ".

Водночас інформація про слухання 7 липня за позовом компаній "Філіп Морріс" на цьому порталі відсутня.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) в жовтні 2019 року наклав штраф у розмірі 6,5 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії на виробників і дистриб'юторів сигарет: "ТЕДІС Україна" - 3,4 млрд грн, "Філіп Морріс Сейлз енд Дистрибьюшн" - 370 млн грн, "Філіп Морріс Україна" - 810 млн грн, ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна" - 430 млн грн, ПрАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна" - 490 млн грн, "Імперіал Тобакко Продакшн Україна" - 170 млн грн , "Імперіал Тобакко Юкрейн" - 290 млн грн, ТОВ "Брітіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна" - 80 млн грн, ПрАТ "а/Т тютюнова компанія "В.А.Т.-Прилуки"- 450 млн грн, а також зобов'язав ці компанії припинити порушення. 

Як повідомляли "Українські Реалії", 1 липня головний редактор Цензор. НЕТ Юрій Бутусов повідомив, що президент України Володимир Зеленський змусив очільника Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва написати заяву про відставку. 

За його даними, причиною конфлікту став штраф на суму 65 млрд грн, накладений АМКУ на тютюнового монополіста "Тедіс Україна" та інших виробників сигарет.

Верховна Рада 3 липня ухвалила проект постанови про звільнення Юрія Терентьєва з посади голови Антимонопольного комітету України.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новости по теме

Открыть новости за период:Аналитика "УР"

Все статьи

Благотворительные фонды Украины
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро