ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,74
RuUa
  1. Главная
  2. /
  3. Аналитика
  4. /
  5. Захист своїх прав у громадському транспорті

Захист своїх прав у громадському транспорті

536
Дана тема є досить актуальною у наш час, адже більшість громадян користується громадським транспортом. Є досить багато випадків, коли людина не винна, а контролер стягає штраф. «Незакомпостований квиток не дає права на проїзд», а пошук справного компостера у салоні транспорту займає чимало часу. Також дуже популярна ситуація, яка зустрічається в час пік: салон переповнений пасажирами, не має змоги як витягнути гроші, не кажучи про закомпостований білет, і не встигне натовп вийти, як контролер вже радий виконати свої службові обов’язки. Йому не цікаво, з якої причини незакомпостований квиток, він має право оштрафувати безбілетника, а які права має безбілетник? Подати позов до суду? Досить дороге рішення.

Звісно, контролер буде налоголошувати, що то не його проблеми, чому у Вас немає білета. І тут він буде не правий, адже згідно ст. 4 п. 10 правил користування трамваєм, автобусом, тролейбусом в містах, України затверджених наказом № 329 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 09.10.2006, кондуктор зобов’язаний продавати пасажирам разові квитки або абонементні талони, а відповідно п.1 ст. 4 забезпечувати якісне обслуговування пасажирів.

Згідно з абз. 2 п. 4 ст. 6 Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України, затверджених наказом № 329 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 09.10.2006, говориться, що у разі відмови пасажира сплатити штраф він може бути висаджений на найближчій зупинці, але контролери, як правило, це ігнорують, посилаючись на ту саму ст. 6, що у разі злісної непокори – пасажир буде доставлений до найближчого органу внутрішніх справ для вжиття заходів відповідно до чинного законодавства. Краще взагалі не дратуватися, адже дії можуть бути перекручені як злісний опір. Наприклад, якщо ви не чинили опору, то для доставки до компетентних органів підстав немає, а якщо загрожують чимось подібним, - це тільки для залякування, краще не піддаватися на провокацію, а виявити свою обізнаність і наголосити, що дані дії можна кваліфікувати як зловживання службовим становищем.

Теоретично можна відмовитися платити штраф і вийти на найближчій зупинці. А якщо сплачено штраф, то можна не виходити, а їхати далі (бо за несплачений проїзд Ви вже розрахувалися). На практиці контролери порушують абз. 2 п. 4 ст. 6, коли вимагають сплатити штраф. З іншого боку, вони праві, посилаючись на ст. 135 КУАП “Безквитковий проїзд”. Залишається намагатися впевнити їх у дієвості абз. 2 п. 4 ст. 6 і вийти на найближчій зупинці. На жаль, це далеко не завжди вдається.

Перш ніж заплатити штраф, переконайтесь що контролер є дійсно той, за кого себе видає.

Відповідно п.12 ст. 4 правил користування трамваєм, автобусом, тролейбусом в містах України затверджених наказом № 329 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 09.10.2006 контролер зобов'язаний:
• мати службове посвідчення, нагрудний знак (жетон, картку тощо) з особистим номером контролера, прикріплений на лицьовому боці верхнього одягу, квитанції встановленого зразка, а також засоби, які необхідні для вимірювання ваги та лінійних розмірів багажу;
• попередньо повідомити водія про початок проведення контролю, пред'явивши своє службове посвідчення;
• на першу вимогу пасажира пред'явити своє службове посвідчення, повідомити про місце роботи, телефон та місцезнаходження підприємства;
• зробити відмітку про проведений контроль у відповідній дорожній документації.

Отже, при стягненні штрафу обов’язково вимагайте квитанцію згідно п.4 ст. 6 правил користування транспортом, адже без квитанції ці гроші можуть піти до кишені контролера, а не у бюджет країни.

3222.ua

Віталій Пікуль 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статьи по теме

Открыть новости за период:Полезные новости

Все новости

Благотворительные фонды Украины
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро