ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
RuUa
  1. Главная
  2. /
  3. Аналитика
  4. /
  5. Незнання своїх прав не звільняє від відповідальності: випадок у столичному автобусі

Незнання своїх прав не звільняє від відповідальності: випадок у столичному автобусі

460
Транспорт – невід'ємна складова життя багатьох людей. Окрім тих щасливців, які мають власне авто, звісно. Хоча і в них є проблеми, із заторами в Києві у час пік має справу кожен, не залежно від того їде він тролейбусом чи автівкою.

Як на мене, найзручніший вид транспорту наразі у столиці це метро: зручно, надійно, швидко. Та часом трапляється таке, що без тролейбуса, трамвая чи маршрутки просто не обійтися. Звісно, можна кілька зупинок пройтися пішки: подихати свіжим повітрям, зробити корисне своєму організму. Та що робити у разі поганої погоди: коли дощить, йде сніг чи сильний вітер? Ясна річ ми стаємо у цьому разі пасажирами наземного громадського транспорту. І якщо це сталося з вами у час пік – то це справжнє пекло. Можу сказати з власного досвіду.

І за таку подорож, коли стоїш на одній нозі перед дверима, в оточенні десятків людей ще й доводиться платити. Це несправедливо. Та не зважаючи на це з деякими свідомими громадянами України, які сплачують за проїзд можуть статись неприємні речі. Про один з випадків я хочу розповісти у даній статті.

На цьому тижні з одною киянкою Н., яка побажала залишись невідомою, у міському транспорті сталася неприємна ситуація. Дівчина їхала у автобусі #48 , який добре відомий вусім студентам Інституту Мистецтв. Киянка Н. їхала саме у час пік і зайшла в битком забитий транспорт. Вона ледве дотяглася до кондуктора і придбала два квитки, попросивши закомпостувати один. В результаті їй передають обидва квитки, жоден з яких не був закомпостований. При цьому кондуктор вже зник у натовпі, напевне перейшов у іншу частину переповненого пасажирами автобусу. Дівчина стояла прямо на виході біля дверей, окинувши поглядом найближчі поручні компостера не помітила і вирішила не пробивати квиток. Це виявилося у результаті її фатальною помилкою.

Буквально через кілька хвилин до громадянки Н. підходить молодий хлопець, не зовсім привітної зовнішності, а з ним ще двоє чоловіків і вимагають пред'явити закомпостований квиток. Інших пасажирів, серед яких переважна більшість були студенти, вони нічого показати не просили. Чоловіки підійшли саме до дівчини, про яку йде мова у даному матеріалі, мабуть без підказки кондуктора не обійшлося. А можливо переляканий вигляд дівчини видав відсутність закомпостованого квитка.

Минуло кілька секунд і киянці Н. видають квитанцію на штраф у розмірі 60 гривень. Дівчина не розгубилася, попросивши пред'явити посвідчення. Чоловіки показали документи. Потім вона попросила пред'явити маршрутний листок, у відповідь їй було сказано, що вона не має права його вимагати. Варто зазначити, що інші пасажири виявились небайдужими до ситуації, що склалася. Дівчину підтримали якісь дівчатка студентки і зі словами «Які ви всі "розумні" знаєте свої права», один з контролерів показав листок. На цьому знання власних прав киянки Н. були обмежені. На мобільному грошей не було, зателефонувати нікому вона не могла, на планшеті гроші теж були, як на лихо, закінчилися, тож в інтернет доступу не було (так хоч би глянула свої права). Дівчина сказала, що студентка і грошей у неї немає.

Громадянка Н. доїхала до кінцевої зупинки, після чого чоловіки-контролери повідомили її про те, що викликають поліцію і повезуть її у відділення. Яна річ дівчина запанікувала, але відповіла, що нікуди не поїде. У відповідь контролер починає до неї грубо звертатись зі словами: "Ти в цьому впевнена ", і нібито викликає поліцію . Коли вони встигли перейти на «ти» дівчина не помітила.
Деякий час вони стояли і чекали. Кожен свого. Дівчина – можливості піти, а контролери – грошей. Киянка Н. ретельно оглянула рюкзак і на диво знайшла там останні двадцять гривень, і віддавши їх чоловікам сказала, це все що вона має. Вони забирали гроші і пішли своєю дорогою.
В особистій розмові зі мною, моя знайома зізналась, що цей випадок її дуже налякав. Вона була одна і не хотіла, щоб її вели незнайомі чоловіки, невідомо куди. Адже ці контролери могли завезли її невідомо куди, назвавши будь-яке місце поліцією. Прав своїх вона не знала і заперечити їй у цій ситуації було нічим. Вона була зовсім безпорадна проти трьох дужих чоловіків. І добре, що вони погодились взяти ті гроші, що вона їм запропонувала і все завершилось так, як завершилось.

Цей випадок дівчину багато чому навчив: по-перше треба знати на що ти маєш право у громадському транспорті, а на що ні. По-друге покладатись можна лице на себе, особливо в критичних ситуаціях. Адже за неї майже ніхто не заступився. А вона на це сподівалась до останнього.

Отже вчіть старанно свої права, громадяни України, незалежно від того, користуєтеся ви транспортом чи автівкою. Адже подібна ситуацію може трапитись з кожним. Успіхів вам по дорозі від пункту «А» до пункту «Б». І нехай щоденна мандрівка буде для всіх приємною.

Світлана Носата для ІП "Українські реалії"

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статьи по теме

Открыть новости за период:Полезные новости

Все новости

Благотворительные фонды Украины
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро