ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,95
EUR 33,84
RuUa
  1. Главная
  2. /
  3. Аналитика
  4. /
  5. МагдоТренди. Обличчя #зради

МагдоТренди. Обличчя #зради

268
Швидкі зміни в суспільному житті, як і відсутність очікуваних перетворень, породжують підстави для зневіри та апатії. В українському суспільстві ці явища мають, на жаль, системний характер.

Відразу зауважу: Україна нині переживає найважчий період власної новітньої історії. Ми ніби з теплого та затишного болота, де кожна лілея знайома та приємна, опинилися всередині бурхливого океану, охопленого ідеальним штормом. Ситуація не дає приводів для заздрощів.

Більше того: українці радо шукають приводи для #зради, яка може виправдати наші невдачі та поразки. От, наприклад, пройшов саміт G-20, де Володимира Путіна сприймали як партнера. Зрада? Звичайно. Проте мало кого обходить, що Барак Обама та Джастін Трюдо закликали російського президента вивести війська з Донбасу, а представники ЄС запевнили, що зняття санкцій з Росії пов’язане з виконанням нею Мінських домовленостей. Проте в Україні продовжують підхоплювати повідомлення російських медіа, які й розраховані на деморалізацію українців.

Мало хто звернув увагу, що Франсуа Олланд взагалі не був на саміті G-20, а заяви про можливе зближення з Росією робив у Франції. У нього виходу, за великим рахунком, нема, адже його головні опоненти, Ніколя Саркозі та Марін Ле Пен, користуються неабиякими симпатіями Кремля. Та й про історичні зв’язки між Росією та Францією в цей момент «пекельної зради» багато українців забувають. Як, власне, і про те, що рішення в ЄС та НАТО ухвалюються консенсусом, тому говорити про швидке зняття санкцій з Росії можуть хіба що російські пропагандисти та їх посіпаки.

Вчора ж #зрада набула персоніфікованого характеру: соцмережами покотилась «новина» про заборону на виїзд чоловікам призовного віку з 1 січня 2016 року. Мовляв, сьома хвиля мобілізації іде, і ось – маєте. Ані той факт, що верхня вікова планка можливості служити в ЗСУ вища, ані невідомий ресурс, який запустив качку, ані абсурдний характер повідомлення – ніщо не зупиняло людей, які воліли насолодитися #зрадою у максимальному прояві. Чи варто дивуватися, що як фотоілюстрації до «новини» використовували портрет Петра Порошенка? Не варто: мета запуску цієї дези – підвищення температури в суспільстві, зокрема, шляхом зриву зимових канікул, для людей, які давно на них чекали та планували закордонні поїздки. Фото «винуватця» зразу й пропонувалося.

Українцям доведеться навчитися бути скептиками, щоб не поширювати фейкові повідомлення. Це непросто, але можливо. Куди складніше зрозуміти, що сильна Україна потрібна виключно її громадянам, і більше нікому.  

knk.media

Євген Магда

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статьи по теме

Открыть новости за период:Полезные новости

Все новости

Благотворительные фонды Украины
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро