ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,17
EUR 32,44
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Голова АМКУ подав у відставку — ЗМІ (ОНОВЛЕНО)

Голова АМКУ подав у відставку — ЗМІ (ОНОВЛЕНО)

265

Фото: Цензор.НЕТ

Відставку Терентьєва пов'язують зі справою «Тедіс Україна»

Президент України Володимир Зеленський 1 липня на нараді в Офісі президента змусив очільника  Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва написати заяву про відставку.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний редактор Цензор. НЕТ Юрій Бутусов.

Він зазначив, що причиною конфлікту став штраф на суму 6,5 млрд грн, накладений Антимонопольний комітетом на тютюнового монополіста «Тедіс» та інших виробників сигарет.

За словами Бутусова, рішення АМКУ «вдарило по потужному лобістові Борису Кауфману, якого в ЗМІ називають власником «Тедіса».

«Штраф АМКУ змусив би виробників сигарет після завершення 10-річних контрактів розірвати угоду в 2021-му, а сам Тедіс був би змушений допустити на ринок роздрібних продажів інші компанії», — написав журналіст.

За його даними, незабаром Верховна Рада розгляне питання про відставку Терентьєва.

Бутусов повідомив, що на місце очільника Антимонопольного комітету можуть призначити першу заступницю голови АМКУ Ольгу Піщанську або уповноважену відомства Ірину Копайгору.

Проте АМКУ і сам Терентьєв поки офіційно не підтвердили інформацію про відставку.

У свою чергу, колишня державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська повідомила, що Терентьєв пообіцяв президенту написати заяву про звільнення за власним бажанням. За її даними, очільник відомства сам звернувся до журналістів за допомогою та розголосом. 

Загребельська переконана, що «антимонопольна сфера України тільки виграє» від звільнення Терентьєва. При цьому вона вважає, що найбільше шансів очолити АМКУ у Піщанської.

«Щодо першого заступника О. Піщанської – все може бути. Її родина має сталі давні стосунки з родиною президента, та, за чутками, їй вже пропонували кілька місяців тому цю посаду, але вона відмовилась. На користь неї свідчить й той факт, що президенту не доведеться шукати під призначення голови АМКУ голоси в парламенті, адже за законом у випадку відсутності голови АМКУ саме вона виконуватиме його обов’язки необмежений період», – написала Загребельська.

Нагадаємо, 10 жовтня 2019 року АМКУ оштрафував чотири тютюнових компанії і монополіста-дистриб'ютора «Тедіс Україна» на 6,5 млрд грн за створення штучних бар'єрів на ринку первинного продажу сигарет.

23 червня 2020 року голова АМКУ Юрій Терентьєв заявив, що після завершення судів компанії «Тедіс» доведеться сплатити одразу два штрафи. Один – накладений рішенням Антимонопольного комітету 2016 року, а другий – за його несвоєчасне погашення.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро