ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 34,97
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. "Промисловий безвіз", закупівлі і спільний авіапростір: Про що Україна домовилася у Брюсселі

"Промисловий безвіз", закупівлі і спільний авіапростір: Про що Україна домовилася у Брюсселі

516

Фото: censor.net

Українська сторона в рамках візиту до Брюсселя обговорила з представниками Євросоюзу питання щодо впровадження так званого "промислового безвізу" та угоди про спільний авіапростір.

Про це журналістам в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомила віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає кореспондент "Українських Реалій".

Говорячи про "промисловий  безвіз", віце-прем’єрка повідомила, що  наразі європейська місія проводить оцінку українського законодавства.  "Перший етап місії дистанційний, тому що мова йде про оцінку законодавства. Але ми дуже розраховуємо що до саміту (саміт Україна–ЄС, що відбудеться 1 жовтня, – ред.) будуть результати правової оцінки ситуації в Україні. І одразу після цього розпочнеться робота фізичної місії, яка оцінюватиме вже ринок, інфраструктуру. Це вже дуже великий великий результат. Ми рухаємося в напрямку конкретних кроків",  сказала чиновниця.

Також сторони обговорили можливість підписання Угоди про спільний авіапростір. "Ми розуміємо, що є певні дискусії стосовно юридичних нюансів угоди. Водночас ми переконані, що є політична воля підписати цю угоду якнайшвидше. Зі свого боку, ми запевнили в готовності надати будь-яке сприяння на всіх рівнях щодо підписання цієї угоди",  повідомила Стефанишина. При цьому вона не уточнила, коли саме така угода може бути підписана.

Крім того, українська сторона обговорила з представниками ЄС і проект постанови Кабміну, а також закон України стосовно обмежень щодо імпортної машинобудівельної продукції у системі публічних закупівель, що викликали стурбованість в Євросоюзі.

"Ми ведемо консультації. Зі свого боку, надаємо всі необхідні роз’яснення. Я впевнена, що в результаті діалогу будуть ухвалені рішення, які правильно балансуватимуть питання захисту і стимулювання національного виробника, але у відповідності до всіх наших зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію і в рамках СОТ",  підсумувала віце-прем’єрка.

Нагадаємо, 7-8 липня українська делегація на чолі з віце-прем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною перебуває у Брюсселі з робочим візитом. В рамках візиту заплановані зустрічі з високопосадовцями НАТО та ЄС. Зокрема, планується  обговорити питання порядку денного Україна-НАТО, активізації співробітництва у ключових сферах, реформи в Україні,  розвиток торгівлі Україна-ЄС тощо.

Додамо, що 3 липня представницво ЄС в Україні направило листи до голови Верховної Ради України і прем’єр-міністра. У ньому ЄС висловив занепокоєння проектом постанови уряду і законом України стосовно обмежень щодо імпортної машинобудівельної продукції у системі публічних закупівель.

В представництві ЄС стверджують, що ці документи можуть бути несумісними із зобов’язаннями України щодо державних закупівель у межах Угоди про асоціацію Україна-ЄС і Угоди СОТ про держзакупівлі. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро