ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,63
EUR 33,37
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. ВВП України скоротився майже на 6 %. Найбільший "мінус" у сільському господарстві

ВВП України скоротився майже на 6 %. Найбільший "мінус" у сільському господарстві

245

Фото: epravda.com.ua

Валовий внутрішній продукт України в січні-травні 2020 року скоротився на 5,9 %.

Про це свідчить огляд економічної активності за цей період, опублікований на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів і послуг склало 7,3 % (падіння на 6,7 % у січні-квітні), і, відповідно, скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9 %",  — йдеться в огляді.

У Мінекономіки констатують, що в травні результати діяльності більшості видів економічної діяльності показали уповільнення темпів падіння на тлі пом'якшення карантинних обмежень.

Зокрема, йдеться про відновлення діяльності більшості торгівельно-розважальних центрів, інших установ торговельного та побутового обслуговування населення, продовольчих ринків, а також частково пасажирських перевезень автомобільним транспортом (міське, приміське, внутрішньообласне і міжнародне сполучення) та роботи метрополітену.

Зокрема, у травні 2020 р. в результаті послаблення карантину уповільнилося падіння промислового виробництва до 12,2 % (порівняно з "мінус" 16,2 % у квітні 2020-го); добувної промисловості – до 8,9 % ("мінус" 11,2 % у квітні 2020-го), металургії – до "мінус" 19 % (проти "мінус" 29,9 % у квітні 2020-го), машинобудування – до 22,4 % (проти "мінус" 35,6 % у квітні 2020 р.).

Темпи падіння виробництва у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря уповільнилися до 1,9 % (проти 7,2 % у квітні 2020 -го), виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів скоротилося на 5,4 % (проти "мінус" 6,5 % у квітні 2020 р.).

У будівництві спостерігалося незначне покращення результатів – уповільнення падіння до "мінус" 7,1 % (у січні-квітні 2020 р. був "мінус" 8,7 % та "плюс" 30 % у січні-травні 2019 р.).

Водночас у травні 2020 р. прискорилося падіння обсягів виробництва у сільському господарстві до "мінус" 4 % (проти "мінус" 0,2 % у квітні 2020-го).

У Мінекономіки зазначають, що уповільнення темпів падіння у травні сприяє поліпшенню індексу очікувань ділової активності порівняно з попереднім місяцем. "Водночас негативний вплив розповсюдження у світі COVID-19 (через тимчасове зменшення загальної економічної активності у світі, інвестиційної паузи, зокрема з боку іноземних інвесторів) і дія стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності",  — сказано в огляді.

Нагадаємо, за даними Мінекономіки, у першому кварталі 2020 р. ВВП України скоротився на 1,2 %. На це, зокрема, вплинули перші негативні наслідки поширення коронавірусу.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро