ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,17
EUR 32,44
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. АМКУ оштрафував фармкомпанію на 3,2 млн грн за поширення неправдивої інформації про ліки від COVID-19

АМКУ оштрафував фармкомпанію на 3,2 млн грн за поширення неправдивої інформації про ліки від COVID-19

152

Фото: slovoidilo.ua

Дослідження дії "Протефлазіду" не стосується ні COVID-19, ні будь-якого іншого коронавірусу людини

Антимонопольний комітет України оштрафував компанію "Екофарм" на 3,2 млн грн за поширення неправдивої інформації про ліки від COVID-19. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

В одному із телевізійних сюжетів, де знімався заступник гендиректора компанії, наголошувалось, що екстракт щучки дернистої та трави війника наземного може зупинити коронавірус, містить складові, які мають убезпечити від коронавірусу, а також, що діюча речовина препарату повністю блокує вірус.

Слід зауважити, що склад діючих речовин лікарського засобу – екстракт "Протефлазід" із трави щучки дернистої та трави війника наземного та розчинник екстракції: етанол 96%.

"На сайті компанії була розміщена інформація про лікарський засіб "Протефлазід", яка стосується лікування та профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 без належного обґрунтування відповідно до чинного законодавства та офіційних рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України. Зокрема там було розміщено лист за підписом Олександра Гриневича, адресований Міністру охорони здоров’я України. У ньому пропонувалося надати лікарям противірусний препарат "Протефлазід" "в якості гуманітарної допомоги для профілактики виникнення та лікування захворювання на коронавірус COVID-19",  розповіли в комітеті.

Окрім цього, на сайті компанії розмісти повідомлення про "результати досліджень" препарату, у якому можна ознайомитися з зі звітом державної установи "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського" Національної академії медичних наук України, однак, вказане дослідження не стосується ні COVID-19, ні будь-якого іншого коронавірусу людини. Воно вивчало дію препарату на коронавірус свиней.

"Тому АМКУ, проаналізувавши розмір доходу, пов'язаний з порушенням та встановивши, що компанія не визнає порушення, що воно було тривалим та досі не припинено повністю, оскільки не прибрані інформаційні матеріали, які можуть уводити в оману споживачів, прийняв рішення накласти на компанію-порушника штраф у розмірі 3,2 млн грн", — повідомили в Антимонопольному комітеті.

Як повідомляли "Українські Реалії", станом на ранок 10 липня в Україні COVID-19 виявили у 819 осіб, що на дев'ять випадків більше, ніж за попередню добу. Серед них 65 медпрацівників.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро