ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,17
EUR 32,44
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. У роботі АМКУ виявили ознаки непрозорості — не розслідував справи про конкуренцію

У роботі АМКУ виявили ознаки непрозорості — не розслідував справи про конкуренцію

111

Фото: Прямий

Рахункова палата виявила ознаки непрозорості у діяльності Антимонопольного комітету України (АМКУ) під час проведення досліджень ринків.

Про це повідомляє Рахункова палата за результатами вивчення річного звіту АМКУ за 2019 рік.

За даними відомства, про непрозорість свідчить те, що минулого року АМКУ проводив окремі дослідження без внесення їх до плану роботи, а незакінчені за попередні роки заходи в деяких випадках не вносилися до цього плану.

За даними Рахункової палати, 2019 року Комітет планував провести 18 досліджень, але фактично здійснив лише одне — щодо ринку м’яса курячого, розпочатого ще 2016 року. Також некінченими залишилося 17 досліджень. "Для порівняння: у 2018 році було завершено шість із 19 запланованих. Це вказує на зниження в 2019 році результативності роботи Комітету в зазначеному напрямку", — зазначають в Рахунковій палаті.

Зокрема, минулого року не проводилися дослідження стану конкуренції на ринку азотних мінеральних добрив, дій органів влади та місцевого самоврядування щодо допуску суб’єктів господарювання на ринки міських, приміських, міжміських пасажирських перевезень автомобільним транспортом, дослідження ринків олії соняшникової, цукру, яєць курячих. "Як показав аналіз, розпочатий ще в 2015–2018 роках, дослідження постійно відтерміновувалися, що призводить до необхідності змінювати товарні межі ринків, а часові межі дослідження втрачають свою актуальність", — зауважили в Рахунковій палаті.

Також вона встановила, що сума накладених АМКУ штрафів за порушення економічної конкуренції 2019 року зросла, але показник їх стягнення зменшився.

Так, сума накладених штрафів минулого року на 8,4 млрд грн (у 31,3 раза) більша, ніж 2018-го. "Насамперед, це зумовлено ухваленням більшої кількості рішень, об’єднанням справ, підсиленням доказової бази перед прийняттям рішення", — повідомляє Рахункова палата. Водночас показник сплати штрафів зменшився на 185,9 млн грн, або у 2,2 раза у порівнянні з 2017 роком та на 28,1 млн грн, або 15,4 % у порівнянні з 2018-м. "І все через погіршення платіжної дисципліни підприємств та їх взаємодії з органами влади у сфері захисту економічної конкуренції",  наголошують у відомстві. При цьому зазначається, що 88 % штрафів та пені суб’єкти господарювання сплатили за порушення в попередні роки. А штрафів за 2019 рік до держбюджету сплачено на 18,2 млн грн, або 0,2 %.

Крім того, за даними Рахункової палати, у річному звіті АМКУ немає інформації щодо штрафів та розпочатих справ за антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання в 2019 році. Також відсутній порівняльний аналіз з попередніми роками та не наведено даних про відсоткову складову порушень.

Водночас аудитори підтверджують інформацію, що розмір економічного ефекту від діяльності АМКУ за минулий рік складає майже 4,33 млрд грн, що на 0,3 млрд грн більше, ніж 2018 року.

Нагадаємо, у травні 2020 року АМКУ розпочав справи проти групи "Авангард", яка належить Олегу Бахматюку, стосовно порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро