ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,31
EUR 32,47
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Рада призначила Шевченка головою НБУ. Що він обіцяє

Рада призначила Шевченка головою НБУ. Що він обіцяє

392

Фото: zik.ua

Верховна Рада призначила Кирила Шевченка головою Національного банку України.

За відповідний проект постанови на засіданні 16 липня проголосували 332 народних обранці, повідомляють "Українські Реалії".

До цього він протягом багатьох років був головою правління Укргазбанку.

Під час виступу в Раді Шевченко віддав належне банківській системі, яка "підтвердила свою зрілість" під час коронакризи. "У цьому безумовна роль регулятора",  сказав він.

Водночас банкір зауважив, що наразі українська економіка перебуває в стагнації та наголосив на необхідності продовження політики Нацбанку щодо збереження макрофінансової стабільності. "По-перше, я підтримую політику НБУ, спрямовану на забезпечення макрофінансової стабільності банківської системи. У цьому інструмент інфляційного таргетування продемонстрував свою ефективність… Проте в сьогоднішніх умовах цей інструмент має відповідати не лише за забезпечення макрофінансової стабільності, а й сприяти створенню умов для подальшого економічного зростання країни", — заявив Шевченко.

Також він обіцяє продовжувати політику НБУ щодо забезпечення фінансової стабільності українських банків. "У тому числі, треба підсилити роботу з часткою проблемних кредитів банківської системи, яка сьогодні становить 48 %. У державних банках це 49 %, у банках з іноземними інвестиціями — 32,5 %, у приватних — близько 20 %. Через COVID-19 є навіть певне зростання цього відсотку", — наголосив він.

Перед голосуванням нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк висловив обурення тим, що нардепам не дали можливості заслухати Шевченка на засіданні фракції.  "Чи це нормальна практика, коли у жодної фракції, в тому числі "Слуги народу", не було можливості запропонувати кандидату прийти на фракцію і представити свою позицію? Чи відповідає процедурі, коли нам на четвер обіцяють представити кандидата на фракції, а вже в четвер зранку ми вимушені, не знаючи за кого голосуємо, натиснути зелену кнопку", — заявив нардеп.

Водночас лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко повідомила, що її фракція мала змогу сьогодні, 16 липня, зустрітися з кандидатом на посаду голови НБУ і поставити ключові запитання, зокрема, щодо боротьби з корупцією, зовнішнього управління НБУ, нової стратегії роботи регулятора. "На всі запитання ми отримали позитивні відповіді", — сказала вона. 

Нагадаємо, 14 липня президент України Володимир Зеленський пообіцяв директору-розпоряднику МВФ Крісталіні Георгієвій, що новим головою Нацбанку буде технократ.

15 липня президент Володимир Зеленський вніс до Ради проект постанови про призначення Шевченка очільником Нацбанку.

16 липня Комітет Верховної Ради з питань фінансів рекомендував призначити Шевченка головою НБУ.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро