ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,63
EUR 33,37
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Плодоовочевий експорт України обвалився за час пандемії

Плодоовочевий експорт України обвалився за час пандемії

119

Фото: FREEPIK

Український плодоовочевий експорт за період глобальної пандемії COVID-19 обвалився на 43 % у порівнянні з торішнім показником.

Про це повідомило видання "БізнесЦензор".

Згідно з даними інформаційно-аналітичної платформи EastFruit, три групи товарів в цей період забезпечували 64 % всієї експортної виручки — волоський горіх, заморожені ягоди і фрукти та свіжі яблука. Роком раніше в аналогічний період на ці товарні позиції припадало 74 % всього українського плодоовочевого експорту.

"Відповідно, падіння експорту за ключовими експортними групами стало найбільш істотним — виручка від їх експорту знизилася рівно в півтора раза відносно минулого року. І якщо в 2019 році в цей період головну виручку приносило яблуко (близько 40 %), то 2020-го яблуко за обсягом виручки було лише на третьому місці після горіхів, заморожених ягід і фруктів з питомою вагою в 16 %", — йдеться у повідомленні.

За інформацією EastFruit, найбільше в період пандемії знизилася виручка від експорту українського яблука — в 4,5 раза, тоді як середня експортна ціна була значно вища за торішню.

"Однак пандемія COVID-19 тут ні до чого, навіть навпаки — вона стимулювала попит на яблуко в країнах ЄС і накрутила ціни на нього. На жаль, урожай яблук в Україні в 2019 році був порівняно невисоким, а внутрішній попит на тлі холодної весни і карантину тільки зріс. Тому високі ціни на внутрішньому ринку і дефіцит яблука робили експорт невигідним", — сказав економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак.

За його словами, саме в експорті яблука за період з лютого по червень 2020 року Україна втратила найбільшу частину експортної виручки у порівнянні з 2019-м — близько $ 26,6 млн.

На другому місці за обсягом зниження експортної виручки знаходиться волоський горіх. Зниження виручки експортерів від поставок волоського горіха за кордон склало $ 9,4 млн, або 36 %.

Ярмак також зазначив, що зниження експорту заморожених ягід і фруктів в лютому–червні 2020 року було менш значним — $1,5 млн (10 %). Головною причиною стало зростання конкуренції на ринку ЄС з боку постачальників заморожених ягід з Єгипту і Марокко. Це негативно позначилося на цінах, але загальний попит на заморожену ягоду залишався досить високим.

У EastFruit повідомили, що четверте місце за обсягом експортної виручки України в аналізований період зайняла ріпчаста цибуля. Відзначалося зростання експорту на 83 %, або на $3,1 млн.

Нагадаємо, Китай відкрив свій ринок для експорту української лохини та чорниці.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро