ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,63
EUR 33,37
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Україна закінчила розрахунки за 12-річними доларовими євробондами

Україна закінчила розрахунки за 12-річними доларовими євробондами

134

Фото: glavcom.ua

Україна оголосила про успішне проведення розрахунків за новими облігаціями зовнішніх державних позик (єврооблігацій) на суму 2 млрд доларів з відсотковою ставкою 7,253 % і з погашенням 2033 року.

Про це повідомили в прес-службі Мінфіну.

Також у міністерстві оголосили про закінчення обміну доларових єврооблігацій з процентною ставкою 7,75 % і погашенням 2021 року та доларових єврооблігацій з процентною ставкою 7,75 % і погашенням 2022 року. Облігації перебувають в лістингу на біржі Euronext Dublin.

У результаті закінчення обміну єврооблігацій загальна сума доларових єврооблігацій з процентною ставкою 7,75 % і погашенням 2021 року в обігу становить 974,146 млн доларів, а загальна сума доларових єврооблігацій з процентною ставкою 7,75 % і погашенням 2022 року в обігу — 1,013 млрд доларів.

У Мінфіні зазначили, що ця транзакція дозволила Україні продовжити середній строк до погашення і сприяла забезпеченню рівномірності графіка погашення державного боргу.

"2020 — це рік, повний викликів для країн, що розвиваються, оскільки всі вони змушені фінансувати набагато більший дефіцит державного бюджету, ніж це передбачалося. Попри це нам вдалося не лише повернутися на ринки після того, як ми забезпечили достатню кількість пільгового фінансування для покриття дефіциту держбюджету, але і проактивно зменшити обсяг погашень зовнішнього боргу для зменшення ризиків рефінансування в найближчі роки", — сказав урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

За даними міністерства, інвесторська база всієї транзакції переважно складається з фондів, що управляють активами (81 %), хедж-фондів (13 %), банків (4 %) та пенсійних і страхових фондів (2 %).

Найбільший попит виявили інвестори зі США, Британії та країн Європейського Союзу, які придбали більшу частину нового випуску та взяли участь в правочині з обміну єврооблігацій — їх частки склали 48 %, 38 % та 13 % відповідно. Сума заявок на придбання цінних паперів та участь в пропозиції обміну на піку сягнула 7 млрд доларів від більш як 200 інвесторів зі всього світу.

Нагадаємо, 23 липня Україна з другої спроби продала 12-річні євробонди на 2 млрд доларів. Сума залучених коштів зросла на 250 млн доларів.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро