ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,05
EUR 31,85
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Суд зняв арешт з акцій Укртелекома Ахметова. Ощадбанк оскаржує рішення

Суд зняв арешт з акцій Укртелекома Ахметова. Ощадбанк оскаржує рішення

174

Фото: ubr.ua

Шостий апеляційний адмінсуд відкрив апеляційне провадження за скаргою Ощадбанку на рішення Окружного адмінсуду Києва, яким було скасовано постанови держвиконавця про арешт 92,79 % акцій Укртелекому (належать ТОВ "ЕСУ" Ріната Ахметова).

Відповідне рішення суд ухвалив 30 липня, інформує Finbalance.

Таким чином суд задовольнив позов ТОВ "Фінансова компанія "Сокур" до Державної виконавчої служби Міністерства юстиції.

Також цим рішенням суд визнав протиправними дії та зобов’язав Державну виконавчу службу Мінюсту утриматися від звернення стягнення на 92,79 % акцій Укртелекому до зняття Фондом держмайна з контролю договору від 11 березня 2011 року про продаж (приватизацію) Укртелекому або надання Фондом дозволу на примусову реалізацію відповідних акцій.

Свій позов фінансова компанія "Сокур" обґрунтувала тим, що "протиправно звернено стягнення на пакет акцій ПАТ "Укртелеком", оскільки зазначений пакет акцій є майном із особливим правовим режимом, яке перебуває під приватизаційним контролем, а тому його відчуження можливе лише за наявності відповідного дозволу Фонду державного майна або зняття приватизаційного контролю за рішенням Фонду".

За даними видання, 18 липня 2019 року Госпсуд Києва задовольнив позов ТОВ "Фінансова компанія "ФК "Сокур" до ТОВ "ЕСУ" щодо стягнення 334,4 млн грн заборгованості за облігаціями. Згідно з судовими матеріалами, "Сокур" викупила відповідні права вимоги в збанкрутілого "Дельта Банку".

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром "ФК "Сокур" є Анатолій Амелін, який у 2011–2014 роках був членом Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку.

У березні 2017 року "ЕСУ" мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробило цього. Найбільшими власник цих паперів були Ощадбанк та Укрексімбанк. Випуск цих облігацій сприяв процесу приватизації Укртелекому.

11 грудня 2019 року Госпсуд Києва задовольнив заяву Ощадбанку про залишення про без розгляду його позову до "Укртелекома" про стягнення 1,1 млрд грн. Перед цим обидві сторони подавали до суду клопотання про відкладення розгляду справи через намір укласти мирову угоду.

Згодом Ощадбанк заявив, що зобов’язання Укртелекому перед ним виконані.

У серпні 2019 року Ощадбанк заявляв, що Державна виконавча служба наклала арешт на 92,79% акцій Укртелекому за борги "ЕСУ" перед Ощадбанком.

 

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро