ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,17
EUR 32,44
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Суд заблокував рішення АМКУ про примусове стягнення 6,5 млрд грн штрафу з тютюновиробників

Суд заблокував рішення АМКУ про примусове стягнення 6,5 млрд грн штрафу з тютюновиробників

163

Фото: socportal.info

Господарський суд призупинив провадження Антимонопольного комітету України (АМКУ) про примусове стягнення 6,5 млрд грн з дистриб’ютора "Тедіс Україна" і чотирьох тютюнових виробників.

Про це повідомив керівник відділу по роботі з державними органами "Брітіш Американ Тобакко Україна" Юрій Рилач, передає "Інтерфакс-Україна".

"Господарський суд розглянув клопотання АМКУ щодо арешту рахунків на суму, яка дорівнює штрафу за рішенням АМКУ. Суд відхилив їх клопотання. Ми вітаємо це рішення, тому що арешт рахунків міг поставити під загрозу нормальне функціонування великих компаній і негативно позначитися на податкових надходженнях до держбюджету", — сказав Рилач.

Він нагадав, що раніше Госпсуд Києва відмовив в задоволенні позову "Бритіш Американ Тобакко Україна" щодо скасування штрафу АМКУ. За його словами, компанія продовжить оскаржувати рішення в іншій інстанції і не планує сплачувати штраф. "На жаль, рішення було не на нашу користь. Ми звернулися до Апеляційного суду і зараз відкрито апеляційне провадження", — зазначив Рилач.

Читайте також: JTI Україна програла суд першої інстанції і має сплатити майже 1 млрд

Також компанія не виключає подачу позову до міжнародного арбітражу. Це питання  наразі розглядають на рівні штаб-квартири в Лондоні. "Компанія Imperial Tobacco неодноразово заявляла, що не згодна з рішенням АМКУ щодо звинувачень в так званих антиконкурентних діях і накладенням штрафу, і буде продовжувати оскаржувати його у відповідних судових інстанціях. Тому позов АМКУ щодо арешту рахунків нами був сприйнятий як спроба тиску на операційну діяльність компанії. Щоб уникнути такого тиску і нарахування пені, ми були змушені заплатити штраф у повному обсязі після рішення суду першої інстанції не в нашу користь", — повідомила директор з корпоративних і юридичних питань "Брітіш Американ Тобакко Україна" Юлія Завалішина.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року АМКУ оштрафував дистриб'ютора "Тедіс Україна" та низку тютюнових компаній на 6,5 млрд грн за порушення умов чесної конкуренції. 

14 липня 2020 року в "Тедіс Україна" повідомили, що Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ та наклав арешт на рахунки компанії.

15 липня головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що нове керівництво АМКУ гальмує стягнення штрафу в тютюновій справі.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро