ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,19
EUR 32,03
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Західні кредитори попередили Раду та Офіс президента про проблеми з відбором до САП. На кону — транш ЄС

Західні кредитори попередили Раду та Офіс президента про проблеми з відбором до САП. На кону — транш ЄС

211

Фото: telegraf.com.ua

Прозоре обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС

Євросоюз, ключові європейські держави та Світовий банк звернулися до Верховної ради та Офісу президента через проблеми у проекті рішення, яке парламент планує ухвалити 3 вересня.

Про це свідчить лист західних донорів та кредиторів України від 2 серпня, який є у розпорядженні "Європейської правди".

Йдеться про проект постанови № 3839 про зміну складу Комісії з вибору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), який внесено у порядок денний парламенту 3 вересня. Цим документом пропонується замінити усіх сімох представників Ради в цій комісії.

Автори листа наголошують, що САП є критично важливою частиною української антикорупційної архітектури, а тому "життєво важливою" є прозора та базована на відповідності критеріям процедура відбору нового керівника САП після відставки Назара Холодницького. 

Вони закликають парламент та Офіс президента утриматися від індивідуальних оцінок кандидатів комісії, однак наперед визначили критерій, який забезпечить довіру до конкурсу на нового очільника САП. "За законом про прокуратуру, ключовим у цьому процесі є те, щоби комісія з відбору була (сформована із кандидатів) з високою репутацією зі значним досвідом у сфері протидії корупції... Публічна довіра до процесу відбору (очільника САП) значною мірою залежатиме від складу цієї комісії з відбору", — йдеться в листі.

Звернення підписали посли Євросоюзу, Німеччини, Великої Британії та регіональний директор Світового банку.

Як пояснило джерело видання, західні дипломати наголошують саме на антикорупційному досвіді членів комісії через те, що Рада, всупереч українському законодавству, планує призначити по своїй квоті членів комісії, які взагалі не мають такого досвіду. Автори листа наголошують, що це наперед ставить під сумнів якість відбору членів комісії.

Зазначимо, що Комісія з відбору кадрів у САП складається з 11 осіб: чотирьох представників ради прокурорів, яких раніше визначили, та сімох делегованих Верховною Радою. Таким чином кандидати від парламенту формують більшість складу даного органу. Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Нагадаємо,  21 серпня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала наказ про звільнення Назара Холодницького з посади заступника генпрокурора —  керівника САП.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро