ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,07
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Корупція
  4. /
  5. ПриватБанк вимагає відводу судді у справі офшорів Суркісів

ПриватБанк вимагає відводу судді у справі офшорів Суркісів

635

Фото: Інтерфакс-Україна

ПриватБанк звернувся до Печерського райсуду Києва із заявою про відвід судді Сергія Вовка від розгляду справи за позовом шести компаній-нерезидентів, пов'язаних із сім'єю Суркісів, щодо зобов'язання банку повернути 350 млн доларів. 

Про це повідомила прес-служба банку, пише "Економічна правда",

Відзначається, що банк звернувся із заявою про відвід 10 серпня.

"21.07.2020 одна з компаній звернулася в Печерський райсуд із заявою про визначення порядку виконання рішення суду від 09.02.2017 про забезпечення позову, яким без розгляду справи позов був фактично задоволений по суті, і банк зобов'язали виконати умови депозитних договорів і повернути компаніям-нерезидентам 250 млн доларів.

Нагадаємо, постанова суду від 09.02.2017 не є остаточною і заперечується банком в касаційному порядку у Верховному Суді", — пояснили в ПриватБанку.

У банку додали, що з процесуального закону заяву про визначення порядку виконання судового рішення має розглядати суддя, який розглядає справу по суті, або за його відсутності інший суддя, визначений за допомогою автоматизованої системи документообігу суду.

"Суддя Вовк С. В., в порушення автоматизованого розподілу справ, і не дивлячь на те, що справу № 757/7499/17 розглядає інший суддя, прийняв заяву від 21.07.20 до свого провадження і призначив його до розгляду в судовому засіданні на 14.08.2020.

Тижнем пізніше, коли суддя Вовк С. В. незаконно прийняв заяву першою з компаній-нерезидентів до свого провадження, він, знову оминаючи систему автоматизованого розподілу справ, прийняв до розгляду спільну заяву вже інших 5 компаній-нерезидентів, в якому вони просять суд збільшити їх нібито "немайнові" вимоги на 100 млн доларів", — підкреслюють в ПриватБанку.

У банку наголошують, що це є порушенням процесуального законодавства.

"Вимагаючи від судді Вовка С. В. зобов'язати державного виконавця списати з рахунків державного ПриватБанку майже 10 млрд грн, заявники намагаються протиправно перетворити немайнову вимогу (про зобов'язання виконання договорів) на майнову — стягнення коштів", — додали у банку.

Згідно з вимогами процесуального законодавства, заява банку про відвід судді Вовка має бути розглянута іншим суддею Печерського райсуду Києва в строк до початку засідання, призначеного на 14 серпня.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва за підсумками засідання 6 серпня переніс на 14 серпня розгляд позову офшорних компаній братів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їхні депозити, розміщені протягом  2012–2014 рр. на рахунках кіпрської філії фінустанови.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро