ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,07
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Апгрейд Siri, відстежування миття рук і власні процесори: Apple представила оновлення операційних систем

Апгрейд Siri, відстежування миття рук і власні процесори: Apple представила оновлення операційних систем

276

Американська компанія Apple представила нове програмне забезпечення для телефонів, планшетів, смарт-годинників, ноутбуків і смарт-телевізорів. Презентація відбулася в онлайн-форматі в рамках щорічної конференції розробників WWDC.

Нова версія операційної системи iOS 14 допомагає сортувати іконки на домашньому екрані iPhone — користувачам більше не потрібно самостійно переміщувати їх у папки. Також з’явилися App Clips — віджети на головному екрані телефона. Їх можна самостійно обирати і розташовувати на головному екрані.

Оновлення iOS додасть одну з найбільш довгоочікуваних функцій — картинка в картинці, яка дуже схожа на аналогічну функцію для iPad.

Голосовий асистент Siri теж зазнав змін. Тепер він не займатиме цілий екран, а з’являтиметься у вигляді сповіщення знизу екрана. Тепер Siri зможе працювати не в окремому вікні, а поверх уже відкритого додатку. Також асистент зможе надсилати голосові повідомлення.

Для Siri створили новий додаток Translate з перекладом на 11 мов. Він допомагатиме перекладати англійською, французькою, італійською, німецькою, російською, арабською та японською мовами без підключення до інтернету.

У «Карти» теж додали нові функції, серед яких підтримка велосипедних маршрутів. Прокладаючи велосипедний маршруті тепер можна враховувати перепади висоти, завантаженість вулиць і наявність сходинок на маршруті. Для маршрутів на електромобілі тепер відображаються зарядні станції різних типів із урахуванням поточного рівня зарядки.

Одним із нововведень операційної системи watchOS 7 стала можливість Apple Watch відстежувати, як і скільки користувач миє руки.

Крім цього, в оновленні запустили додаток Sleep. Він слідкуватиме за якістю сну користувача. За заняття спортом відповідатиме новий додаток Fitness. Годинник навчився сприймати танці як спортивну активність — з урахуванням рухів і навантаження.

У новому програмному забезпеченні для планшетів iPadOS 14 поліпшили ефективність роботи «олівця» Apple Pencil, яким тепер стане користуватися так само зручно, як і кульковою ручкою.

Інженери також розробники вдосконалили роботу сканера простору LiDAR, який здатний набагато точніше вимірювати відстань до предметів.

Пошук в iPadOS також удосконалили: тепер він став загальним для всіх додатків. При цьому пошук автоматично шукає і в текстових документах. Сповіщення дзвінка на iPad тепер не займатиме весь екран, а з’являтиметься у верхній частині екрана.

Крім того, на планшетах працюватимуть згадані раніше App Clips, оновлений Siri, Messages, «Карти» й віджети, які оновилися в iOS.

Оновлена версія операційної системи macOS отримала назву Big Sur на честь району Біг-Сур на узбережжі Каліфорнії.

Візуально Big Sur стане схожим на iOS і iPadOS. Система отримає нові іконки, оновлення елементів управління, оновлені звуки, новий центр управління з швидкими налаштуваннями, а також нове меню сповіщень.

Компанія Apple також обіцяє реалізувати найбільше оновлення для браузера Safari з моменту його виходу 2003 року. Апгрейд браузера підвищить швидкість завантаження веб-сторінок. В Apple стверджують, що для популярних сайтів це буде відразу на 50% швидше, ніж в Chrome.

Оновлення Safari також отримає новий дизайн з налаштуванням стартової сторінки і оновленими вкладками, які будуть показувати не тільки назву сайту, а й превью сторінки при наведенні курсору миші.

Керівник Apple Тім Кук оголосив, що всі наступні ноутбуки MacBook будуть працювати на власних процесорах Apple Silicon. Зараз використовують процесори Intel. До цього, за словами розробників, вони йшли десять років, випустивши два мільярди власних процесорів для смартфонів, планшетів і смарт-годинників.

Головна родзинка власного процесора Apple — його продуктивність та збільшення тривалості роботи пристроїв від акумулятора.

Бета-версії всіх оновлених операційних систем з’являться в липні, а повноцінний реліз відбудеться восени цього року.