ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 36,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. "Це шанс для України": Євросоюз готує "водневу революцію" в енергетиці

"Це шанс для України": Євросоюз готує "водневу революцію" в енергетиці

781

Фото: telegraf.com.ua

У Брюсселі революційні стратегії в енергетиці називають шансом і для України

Єврокомісія підготувала дві стратегії у сфері енергетики. Одна з них передбачає впровадження чистих і відновлюваних носіїв енергії на основі водневих технологій.

Про це за підсумками засідання Колегії Єврокомісії 8 липня, яка ухвалила нові стратегії, розповів її виконавчий віце-президент Франс Тіммерманс, повідомляє "Укрінформ".

"Ми раді представити дві стратегії, які є вирішальними в рамках "Зеленої угоди"… Йдеться про подальшу інтеграцію енергетичної системи та про водневу стратегію. Ці стратегії дозволять ЄС зберігати технологічне лідерство у світі, надавати європейським споживачам і промисловості чисту, безпечну та конкурентну в ціновому вимірі енергію",  сказав Тіммерманс.

Він зауважив, що у час, коли всі європейські країни стикаються зі суттєвим економічним падінням через коронакризу, головним орієнтиром має стати "Зелена угода" ЄС поряд із цифровою трансформацією і підвищенням стійкості кожної з країн-членів.

"Якщо ми маємо намір стати кліматично нейтральним континентом до 2050 року, нам потрібно переключити нашу енергетику з вуглецевих на чисті джерела. Йдеться про створення нової системи, яка охоплюватиме як сферу виробництва енергії, так і її споживання. Чинна енергосистема є вже реліктом минулого, вона надто витратна і шкідлива, аби забезпечувати стійкий розвиток у майбутньому",  зазначив представник Єврокомісії.

Стратегія енергетичної інтеграції передбачає поєднання різних носіїв енергії, енергетичної інфраструктури та сектора споживання з метою оптимізації витрат і підвищення ефективності всієї галузі. Наприклад, для обігріву будівель може використовуватися тепло, отримане в процесі промислового виробництва, а електрика, на якій їздитимуть автомобілі, надходитиме від сонячних батарей, водневі носії енергії вироблятимуться на гідролізних установках з використанням енергії вітрових електростанцій морського базування.

Ця стратегія охоплює 38 інноваційних напрямків інтеграції всієї енергосистеми ЄС і дозволить значно скоротити споживання вуглецевих носіїв енергії. Водночас Єврокомісія пропонує низку фінансових стимулів, щоб заохотити промислових та побутових споживачів використовувати саме відновлювані джерела чистої енергії. Відповідні правові пропозиції представлять вже до кінця року, а нові регуляторні правила ЄС на ринку газу Єврокомісія запропонує 2021 року.

Так звана воднева стратегія передбачає "декарбонізацію" промисловості, транспорту, виробництва енергії та її побутового використання. За словами Тіммерманса, Європа є світовим лідером у водневих технологіях, і для виробництва водневих носіїв енергії планує використовувати чисту енергію від вітрових та сонячних станцій.

До 2024 року ЄС планує створити станції електролізу потужністю принаймні 6 гігаватів, що дозволить виробляти до одного мільйона тонн водню. У період 2025-2030 рр. водень має стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи, при цьому потужність станцій водневого гідролізу має зрости до 40 гігаватів з можливістю виробництва до 10 млн тонн чистого водню.

У наступний період 2030-2050 рр. водень має перетворитися в Євросоюзі на головний енергетичний ресурс та замістити вуглецеві носії навіть у тих секторах економіки, що важко піддаються процесам декарбонізації.

Для впровадження цієї стратегії Єврокомісія вирішила створити Європейський альянс чистого водню. До його складу увійдуть представники промисловості, громадянського суспільства та приватного сектора, органів влади. 

Тіммерманс зазначив, що ці інноваційні перетворення в європейському енергосекторі є важливою складовою пакету відновлення після коронакризи "ЄС – наступне покоління". 

Крім того, за даними джерела DW в Єврокомісії, до участі у реалізації цих стратегій планується залучати й сусідні країни, зокрема Україну. "Ці стратегії  також шанс для України. Ми будемо контактувати з Україною та дивитися, як вона може розвивати виробництво для постачання на наш ринок", –  зазначив представник Єврокомісії.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро