ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,17
EUR 32,44
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. "Руки геть від мови": як перед Радою протестували проти “законопроекту Бужанського"

"Руки геть від мови": як перед Радою протестували проти “законопроекту Бужанського"

469
Тисячі людей вийшли на мітинг перед Верховною Радою, щоб підтримати чинний закон про мову

Сьогодні, 16 липня, під Верховною Радою пройшов мітинг проти “законопроекту Бужанського", яким планується відтермінувати на три роки перехід російськомовних 5–11 класів на навчання українською мовою.

На мітинг прийшли тисячі людей, серед яких також було багато відомих політиків, зокрема: п’ятий президент України Петро Порошенко, народні депутати від "Європейської Солідарності" Ірина Геращенко, Андрій Парубій, Софія Федина, Рефат Чубаров та відома телеведуча Яніна Соколова, повідомляє кореспондент "Українських реалій".

Люди тримали плакати "Україні — українське", "Руки геть від мови", "Чому не державною?", "Мова єднає, а не роз’єднує", "Зупини лінгвоцид", "Мова або смерть".

Протестувальники запалили фаєри на знак протесту. У Раді розгляд скандального законопроекту перенесли на завтра, 17 липня. Автор документу Максим Бужанський пояснив: "Не встигаємо сьогодні, кадрові питання, зміни до закону про вибори".

Нагадаємо, законопроєкт № 2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" було зареєстровано в парламенті 31 жовтня 2019 року. Його автором є нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський. Цей документ переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5–11 класів на навчання українською мовою. Проти цього законопроекту свого часу виступили Міністерство освіти і науки, Бюджетний комітет Ради та освітянська спільнота.

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро