Біотехнологічна компанія Neuralink, яка розташована у Сан-Франциско, успішно імплантувала бездротовий чип під назвою Link для під'єднання мозку до комп'ютера в організм свині. Засновник нейротехнологічного стартапу Ілон Маск наголосив, що ця технологія може допомогти у лікуванні пошкоджень мозку та інших розладів.
Про це з посиланням на трансляцію Neuralink повідомляє Reuters.
Винахід біотехнологічної компанії призначений для лікування хвороб, пов'язаних зі збоями у роботі мозку, наприклад, паралічу, деменції чи хвороби Альцгеймера.
Читайте також: SpaceX запускає нову групу інтернет-супутників Маска
Діаметр чипа Link становить приблизно 23 мм — розмір з монети. Він поміщається під шкіру, повністю ховається після імплантації і його не видно ззовні.
За словами Ілона Маска, це як "фітнес-браслет", тільки у черепі та з крихітними дротами.
"Чип Neuralink міг би бути у моєму мозку просто зараз, і ви б не здогадалися", — сказав Маск під час трансляції презентації проекту.
Зазначається, що Link успішно імплантували трьом свиням і зчитували їхню мозкову активність. За словами Маска, всі тварини "здорові, щасливі й не відрізняються від звичайних свиней".
Як стверджує компанія, видалення чипа не впливає на функції нервової системи — одній зі свиней імплант уже видалили, та тварина добре почувається.
Під час презентації мільярдер продемонстрував роботу нейроінтерфейсу на свині Гертруді, якій імплантували пристрій два місяці тому. Коли вона почала їсти, на екрані комп’ютера у вигляді графіка відобразилися зміни в її мозковій активності.
При цьому, як пише інформаційне агенство, Маск не вказав графік виконання цих процедур, і відступив від попередніх заяв про те, що випробування над людьми розпочнуться до кінця цього року.
"Перші клінічні випробування Neuralink на невеликій кількості людських пацієнтів були б спрямовані на лікування паралічу або параплегії", — заявив головний хірург компанії доктор Метью Макдугал.
Нейрофізіологи, не пов'язані з компанією, заявили журналістам Reuters, що презентація вказує на те, що Neuralink досягла значних успіхів, але застерігає, що потрібні більш тривалі дослідження.
Зокрема, невропатолог Стенфордського університету Сергій Ставицький заявив, що компанія досягла значного і разючого прогресу з моменту першої демонстрації попереднього чіпа в липні 2019 року.
"Перехід від цієї до повністю імплантованої системи у кількох свиней, яких вони показали, вражає і, я думаю, справді підкреслює сильні сторони великої мультидисциплінарної команди, зосередженої на цій проблемі", — сказав Ставицький.
Нагадаємо, минулого року Neuralink презентували нейронитки, які можуть зчитувати інформацію з мозку, пристрій для їхньої автоматичної імплантації та чип для зчитування даних, інформацію з якого можна передавати через USB-C. Тоді розробки вже успішно протестували їх на пацюках і мавпах, а перші експерименти на людях нейробіологи планували провести в Стенфорді в другому кварталі 2020 року.
Презентацію Neuralink за участю Ілона Маска можна переглянути на YouTube.
Як повідомляли "Українські Реалії", Ілон Маск майже наздогнав Гейтса у рейтингу найбагатших людей світу.