ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,05
EUR 31,85
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Міністрів зобов’яжуть звітувати про їхню роботу перед звільненням

Міністрів зобов’яжуть звітувати про їхню роботу перед звільненням

131

Верховна Рада хоче зобов’язати урядовців при звільненні з посади звітувати на засіданні парламенту про виконану роботу. 

За ухвалення законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку призначення та звільнення з посад членів Кабінету міністрів України» у першому читанні проголосували 258 народних депутатів. 

Про це повідомляє УНІАН.

Цим законопроєктом депутати пропонують закріпити обов’язок члена Кабінету міністрів звітувати про виконану роботу при розгляді питання про його звільнення на засіданні комітету і на пленарному засіданні Верховної Ради. За умови, якщо підставою звільнення була особиста заява урядовця про відставку.

Окрім того, планується доповнити Регламент ВРУ приписами, які врегульовують процедури призначення та звільнення Радою міністра оборони, міністра закордонних справ, порядок призначення на посади членів Кабінету міністрів за поданням прем’єр-міністра, припинення повноважень Кабінету міністрів, прем’єр-міністра та інших членів уряду. 

Парламентарі вирішуватимуть питання про відставку, звільнення з посади чи дострокове припинення повноважень члена уряду впродовж 10 днів з дня надходження особистої заяви урядовця. Одночасно з поданням заяви про відставку член уряду має подає до Верховної Ради письмовий звіт про свою діяльність на посаді члена уряду за період з дня набуття повноважень та до дня підписання ним заяви про відставку.

Далі урядовець, який хоче звільнитися, має взяти участь у пленарному засіданні Ради, де йому нададуть можливість відповісти на запитання депутатів, у тому числі щодо звіту про свою діяльність. Перед прийняттям рішення про звільнення з посади урядовця на пленарному засіданні Верховна Рада спершу має заслухати його звіт.

Рішення про звільнення уряду, прем'єра та інших членів Кабміну приймається Верховною Радою відкритим поіменним голосуванням у формі постанови більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Як бачимо, цей законопроєкт має привести у відповідність з Конституцією положення регламенту Ради, якими регулюється порядок призначення і звільнення членів Кабінету міністрів. 

Ухвалення цього законопроєкту посилить парламентський контроль над діяльністю членів уряду.

ФОТО: Верховна Рада ІХ скликання / УНІАН

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро