ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,17
EUR 32,44
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Під Радою влаштували фаєр-шоу проти "законопроекту Бужанського"

Під Радою влаштували фаєр-шоу проти "законопроекту Бужанського"

288
Під Радою влаштували фаєр-шоу проти Під Радою влаштували фаєр-шоу проти Під Радою влаштували фаєр-шоу проти Під Радою влаштували фаєр-шоу проти

Фото: Pavlovsky News, HromadskeRadio

Сьогодні, 16 липня, під Верховною Радою проходить мітинг проти "законопроекту Бужанського", не дивлячись на те, що розгляд цього документу відклали на 17 липня. 

Про це у Facebook повідомив народний депутат Микола Княжицький.

"Сьогодні, у день прийняття Декларації про державний суверенітет України у минулому році Закон про мову почав діяти. І саме у цей день частина Слуг народу вирішили почати його знищувати. Символічно — з русифікації шкіл. Вчора вони вирішили не анонсувати голосування сьогодні або перенести його на завтра. Вони грають з нами, вони хочуть, щоб ми втратили пильність", — написав Княжицький.

Під будівлею Ради з самого ранку встановили сцену і грає музика. Протестувальники запалили фаєри на знак протесту проти "законопроекту Бужанського", який, за їхніми словами, передбачає тотальну русифікацію шкіл. Люди продовжують сходитися під стіни парламенту. 

За попередніми даними, під Радою зібралося більш ніж тисяча протестувальників. Вони тримають в руках плакати на підтримку державної мови і скандують "Руки геть від мови!".

Автор документу Максим Бужанський пояснив, чому розгляд його законопроекту перенесли на завтра, 17 липня. "Не встигаємо сьогодні, кадрові питання, зміни до закону про вибори",  повідомив нардеп у коментарі Pavlovsky News.

Нагадаємо, законопроєкт № 2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" було зареєстровано в парламенті 31 жовтня 2019 року. Його автором є нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський. Цей документ переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5–11 класів на навчання українською мовою. Проти цього законопроекту свого часу виступили Міністерство освіти і науки, Бюджетний комітет Ради та освітянська спільнота.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро