ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Політика
  4. /
  5. Рада підтримала законопроект про користувачів сігвеїв та гіроскутерів

Рада підтримала законопроект про користувачів сігвеїв та гіроскутерів

616

Фото: ITC.ua

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №3023, який передбачає виведення користувачів персонального легкого електротранспорту до нової категорії учасників дорожнього руху.

Документ у першому читанні підтримали 268 нардепів, передає кореспондент "Українських Реалій".

Автори законопроекту, зокрема, пропонують ввести нову категорію учасників дорожнього руху — "користувачі персонального легкого електротранспорту".

До них відносять осіб, що рухаються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, який приводиться в рух за допомогою електричного двигуна — електричні скутери, cігвеї, гіроборди, гіроскутери тощо (крім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами), а також визначити їх права та обов'язки.

При цьому особи, які керують персональним легким електротранспортом, отримають право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а в разі їх відсутності — по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.

Також вони будуть зобов'язані використовувати технічно справний і належним чином обладнаний персональний легкий електротранспорт; рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів і обладнати свій електротранспорт звуковим сигналом та світловідбивачами.

Передбачається, що користувачі персонального легкого електротранспорту під час руху у темну частину добу і в умовах недостатньої видимості повинні мати включену фару і виділити себе з допомогою світловідбивних елементів.

Також забороняється перевозити пасажирів, якщо їх перевезення прямо не передбачено конструктивним рішенням виробника.

Пропонують заборонити керувати у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують  увагу та швидкість реакції.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила законопроекти, які пропонують додаткові пільги на ввезення електротранспорту до України, і планує створити спеціальні умови для стимулювання виробництва електромобілів, зарядних пристроїв та комплектуючих до них. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро