ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Аналітика
  4. /
  5. Назад у майбутнє: навіщо Зеленському знадобився в Мінську Кравчук

Назад у майбутнє: навіщо Зеленському знадобився в Мінську Кравчук

2414
На переговорах Тристоронньої контактної групи щодо долі окупованого Донбасу шостий президент поміняв другого президента України на першого. Чому рокіровка сталася саме зараз і чим обумовлений вибір Зеленського?

Головною політичною подією тижня стала відставка глави української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу Леоніда Кучми. Його замінив перший президент України Леонід Кравчук.

 У чому сенс заміни другого президента на першого, намагалися розібратися "Українські реалії".

 Парад "нових облич", або У бій йдуть одні бувальці

 Офіційною причиною відставки Леоніда Кучми стала втома від такої відповідальної та напруженої роботи, яка пов'язана з поважним віком другого президента України — йому 81 рік.

 Проте, за іронією долі і за волі президента Володимира Зеленського Кучму змінить 86-річний Леонід Кравчук. Нагадаємо, що однією з причин приголомшливого успіху Зеленського на президентських виборах 2019 року стала віра електорату, що лідер "Кварталу 95" знаменує собою нове покоління в українській політиці — молоде і сучасне.

 Але парад "нових облич" ознаменувався не тільки поверненням Леоніда Макаровича на небосхил українського політичного Олімпу.

 На цьому тижні генпрокурор Ірина Венедиктова заявила, що її позаштатним радником став Святослав Піскун. 61-річний Піскун вже тричі був генеральним прокурором України: з 2002 до 2003 року при президентові Кучмі і двічі при Вікторі Ющенку в 2004-2005 і в 2007 році.

 Ну і завершальним мазком у картину повернення "нових облич" у велику політику стала пропозиція Леоніда Кравчука залучити на переговори ТКГ по Донбасу колишнього прем'єра Вітольда Фокіна. 87-річний Фокін був першим прем'єром-міністром України на початку незалежності у 1991-1992 роках.

В українських соцмережах і медіа пішов вал жартів на тему кадрової політики президента. Мовляв, шкода, що колишні перші секретарі КПУ Щербицький і Шелест не дожили до сьогодні, бо у "молодій команді" Зеленського знайшлося би і цим компартійним діячам гідне застосування. Але насправді - суть змін не тільки і не стільки в поверненні на авансцену старого політичного класу. За кадровими змінами може стояти набагато більше

 Демоверсія Медведчука: що пов'язує Кравчука з кумом Путіна

 Можна по-різному ставиться до першого президента України, але безумовний той факт, що під час своєї першої каденції він заклав фундамент незалежності України. У далекому 1994 році, коли він програв на виборах Леоніду Кучмі — Леонід Макарович вважався проукраїнським лідером, на зміну якому прийшов, як тоді вважалося, проросійський Кучма.

 Проте після відходу з президентської посади Кравчук міцно пов'язав себе з політичними проектами одіозного Віктора Медведчука — партією СДПУ (о) і блоком "Не так". Леонід Макарович не соромився бути фронтменом політичних рекламних медведчуковських проектів з явною проросійською риторикою та антинатівськими гаслами.

 В останні роки Кравчук намагається не асоціювати себе з кумом російського президента, але, як і раніше, підтримує дружні відносини зі старими соратниками Медведчука братами Суркісами.

 Чи готов Кравчук підписувати те, що не підписав би Кучма?

 Як ми вже зазначали, формальним приводом відходу Леоніда Кучми з поста глави української ТКГ стала втома літнього політика. Але насправді все виглядає набагато складніше.

 Кучма прямо виступав проти низки важливих напрямків нової політики Зеленського і Єрмака щодо Донбасу.

 Так, Леонід Данилович різко критикував "Формулу Штайнмаєра". "Формула Штайнмаєра до миру на Донбасі не приведе, тому що це не формула миру. Це формула на час політично так - а раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося ... це взагалі "здати нас з потрохами", так би мовити", – заявив Кучма ще в жовтні минулого року.

 Потім Кучма відмовився підписувати угоду про створення консультативної ради з представниками ОРДЛО і це довелося робити голові Офісу президента Андрію Єрмаку, і його підпис "згоден" на документі в результаті викликав величезний політичний скандал.

 Відзначимо цікавий факт, що зовсім нещодавно випускник вищої школи КДБ нардеп Андрій Деркач звинуватив зятя Кучми олігарха Пінчука у співпраці з КДБ. За фактом Кремль руками Деркача працював на ослаблення позицій Леоніда Даниловича.

 Кажуть, що останньою краплею для другого президента стали жорсткі умови нового українського перемир'я.

 А ось Кравчук давно вже був готов пожертувати окупованим Донбасом.  "Я наведу цитату Гончара, хоч не повністю її підтримую. У його щоденниках написано: "щоб Україна розвивалася спокійно і багато, ми повинні відрізати від неї ракову пухлину – Донбас". До чого я це все говорю? Якщо комусь прийде в голову повернути частини, які вже фактично відокремилися, - це буде неефективно. Слід застосувати інші можливості, світовий досвід", – заявляв ще два роки тому Кравчук.

 Відразу після того, як Кравчук очолив українську делегацію в ТКГ, політик також встиг зробити кілька двозначних заяв. "Є статус Донбасу, а є статус управління територією Донбасу, статус місцевого самоврядування, політичний статус Донбасу. Я буду виступати за те, щоб від загальних слів переходити до конкретних дій", - заявив Кравчук.

 Ще більший скандал викликало інтерв'ю першого президента України примадонні російської пропаганди Ользі Скабєєвої. У процесі якого Скабєєва двічі повторила, що Україна "6 років винищувала населення Донбасу".

 

Гробокопач СРСР, або Новий маршал Петен

 Леоніда Кравчука називають одним із гробокопачів СРСР і цілком справедливо. Нагадаємо, що саме Кравчук поставив свій підпис разом із президентом Росії Борисом Єльциним і главою Білорусі Станіславом Шушкевичем на знаменитій зустрічі в Біловезькій пущі про створення СНД, що в результаті призвело до розвалу СРСР.

 У цьому сенсі Кравчука можна назвати одним з батьків-засновників української незалежності. Невже такий політик може погодитися на прямі переговори з лідерами маріонеткових "республік" ОРДЛО, що буде по суті актом української капітуляції перед Росією?

 У цьому сенсі характерна історія французького маршала Філіпа Петена. Під час Першої світової війни він хоробро бився з німецькими військами і після перемоги в битві при Вердені отримав прізвисько "верденського лева" і статус національного героя.

 Однак гідна біографія маршала-героя була перекреслена за 20 років їм самим. У червні 1940 року після розгрому Франції у Другій світовій війні Петен, якому тоді було вже 84 роки, очолив як прем'єр-міністр колабораціоністський уряд. Маршал особисто зустрівся з Гітлером, забезпечив йому повну підтримку і з того часу керував південною частиною Франції — урядом у Віші. Після звільнення Франції Петен був визнаний винним у державній зраді і військових злочинах, за що засуджений до передання смертної кари через розстріл, громадському безчестю і конфіскації всього майна. Голова Тимчасового Уряду Франції Шарль де Голль, який служив до війни під керівництвом Петена, помилував 89-річного маршала і замінив смертну кару на довічне позбавлення волі. Однак і донині ім'я Петена залишається одним із символів колабораціонізму і зради не тільки у Франції, але і в усьому світі.

Безумовно, що головні політичні рішення буде приймати не стільки Кравчук, скільки президент Володимир Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак. І в цьому сенсі насторожує, що телеграм-канал "Незигар", який належить прес-секретарю Путіна Пєскову, вже встиг написати, що Зеленський особисто прилетить до Мінська вже у вересні.

 У Кремлі поспішають - вони хочуть досягти "прориву" в українському питанні до завершення президентських виборів у США 3 листопада.

 У будь-якому випадку Леонід Кравчук також нестиме повну політичну відповідальність за результати переговорів у Мінську.

Чи захочеться першому президенту України приміряти на себе сумнівні лаври маршала Петена або "хитрому лису" вдасться пройти гідно по гострому лезу історії, ми дізнаємося досить скоро.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Статті по темі

Переглянути новини за період:Корисні новини

Всі новини

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро