ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,05
EUR 31,85
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. США схвалили продаж Україні патрульних катерів Mark VI

США схвалили продаж Україні патрульних катерів Mark VI

280

Фото: mil.in.ua

Державний Департамент США прийняв рішення схвалити продаж Україні до 16 одиниць сучасних, швидких та маневрених кораблів, призначених для патрулювання прибережних морських територій та супутнього обладняння

Про це у своєму твітері повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

 "США схвалили продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI і супутнього обладнання. Це підвищить спроможності Військово-Морських Сил ЗС України, допоможе протистояти наявним і потенційним загрозам у Чорному і Азовському морях. Я вдячний американським партнерам, які надалі міцно підтримують Україну!", — написав глава МЗС.

Нагадаємо, уряд України звернувся з проханням купити до шістнадцяти патрульних катерів Mark VI з додатковим обладнанням й озброєнням орієнтовною загальною вартістю близько 600 мільйонів доларів. 

"Шість катерів вже готуються для України в рамках безпекової допомоги США за відповідними програмами. Решту Україна зможе придбати у США за кошти оборонного бюджету. Цей важливий крок свідчить про зростаючу довіру між США і Україною. Ця підтримка, разом з реформою сектору безпеки і оборони та оборонної промисловості, допоможе Україні розвинути сучасні, взаємосумісні з НАТО Збройні Сили, які здатні ефективно протистояти російській агресії." додав він. 

Патрульні катери MarK VI можуть мати різні конфігурації обладнання:

  • десантно-штурмову
  • протидиверсійну
  • протимінну

"Катери типу MK VI мають п’ять сидінь у рубці і додаткові тринадцять сидінь в основній частині надбудови для розміщення вісімнадцяти осіб. Конструкція сидінь дозволяє знижувати рівень удару." — пише  "Український мілітарний портал".

Як правило катери типу MK VI комплектуються двома командами по п’ять осіб, плюс  8 осіб з доглядової групи (усього 18 осіб). Команда з десяти осіб зазвичай складається з командира катера, двох рульових, двох механіків, двох операторів озброєння та двох стрілків.

Також нагадаємо, що ВМС України сформували дивізіон на Азовському морі, очікується, що бойовий та чисельний склад дивізіону буде нарощуватися шляхом введення нових бойових одиниць.

Раніше "Українські реалії" писали, що Україна відповість на російська навчання "Кавказ-2020" стратегічними військовими навчаннями "Обєднані зусилля-2020".

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро