ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,07
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. Bolt відповіла на вимогу Кличка погодити з ним прокат електросамокатів у Києві

Bolt відповіла на вимогу Кличка погодити з ним прокат електросамокатів у Києві

797

Фото: Unsplash

Bolt не бачить підстав погоджувати з Кличком прокат електросамокатів, вони в Україні не дозволені й не заборонені
У компанії Bolt упевнені, що столична влада і мер Віталій Кличко зокрема не мають підстав вимагати погодження з ними сервісу прокату електросамокатів.
 

Про це повідомила компанія Bolt у заяві, наданій hromadske.

Позиція Bolt така, що вимога Кличка "прибрати пункти прокату", які нібито запустили без погодження з містом — безпідставна. 

Читайте такожКличко закликав компанію Bolt прибрати несанкціоновано встановлені пункти прокату електросамокатів

У своїй відповіді Bolt, виправляє Кличка щодо "пунктів прокату". У компанії пояснюють, що для роботи сервісу не потрібні стаціонарні централізовані парковки, як того вимагає, наприклад, прокат велосипедів.

"За допомогою мобільного додатку клієнт знаходить самокат, який залишив у зручному для нього місці попередній клієнт. Право користувача (мешканця чи гостя міста Києва) залишити електросамокат у певному місці кореспондує його праву як члена громади міста Києва користуватися комунальним (спільним) міським простором", — пояснює компанія.

У Bolt наголошують, що для цього не потрібно створювати будь-які пункти парковки або інші малі архітектурні форми.

Головний аргумент компанії — стаття 42 Конституції України та стаття 3 Цивільного кодексу України, які дають кожному право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Фактично Bolt спирається на демократичний принцип — "все, що прямо не заборонено законодавством, дозволено". А на сьогодні правила безпеки руху на персональному легкому електротранспорті жодним чином не закріплені на законодавчому рівні в Україні.

Підсумовуючи, в компанії кажуть, що влада Києва і особисто Кличко не можуть вимагати тих дозволів, які не передбачені законом. Водночас до конструктивної співпраці з місцевою владою компанія готова.

"Ми відкриті до діалогу та конструктивної співпраці. Ми впевнені, що прагнемо реалізувати спільну мету ? зробити Київ зручним, безпечним і зеленим містом!", — йдеться в заяві.

Як повідомляли "Українські Реалії", 7 серпня компанія Bolt запустила у Києві прокат електросамокатів на п'яти перших локаціях.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро