ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,63
EUR 33,37
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Суспільство
  4. /
  5. В Україні впровадять електронні трудові книжки

В Україні впровадять електронні трудові книжки

146

Фото: pon.org.ua

Верховна Рада України схвалила за основу урядовий законопроект № 3623 щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. 

Цей документ підтримали 283 народних обранці, інформують "Українські Реалії". 

Законопроектом передбачає п’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про стаж працівника.

Згідно з документом, працівник і роботодавець вноситимуть відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Після внесення цих даних роботодавець зобов’язаний видати працівнику на руки оригінал паперової трудової книжки під підпис.

Також запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію. Якщо особа переносить призначення пенсії та продовжує працювати, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %.

Нагадаємо, 5 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон про скасування паперової книги обліку для ФОП, який Верховна Рада ухвалила 14 липня 2020 року.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро