ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,17
EUR 32,44
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Здоров'я
  4. /
  5. Українську фармкомпанію оштрафували на пів мільйона за рекламу ліків «від коронавірусу»

Українську фармкомпанію оштрафували на пів мільйона за рекламу ліків «від коронавірусу»

275

Фото: psphotography/Depositphotos

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував компанію ТОВ «Юрія-фарм» на 528 млн грн за поширення у рекламному ролику свого препарату неправдивої інформації про його здатність боротися з коронавірусами.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

За даними відомства, йдеться про лікарський засіб «Декасан», який рекламувався на телеканалі «1+1» як засіб боротьби, в тому числі, проти коронавірусів, однак не мав офіційних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

В АМКУ наголосили, що жодної інформації про властивості препарату боротися з коронавірусами не було в інструкції «Декасану». Також були відсутні будь-які клінічні дослідження, які б підтвердили лікувальний або профілактичний ефект препарату щодо COVID-19.

«Окрім цього, дані про лікування або профілактику коронавірусу цим засобом не відповідають офіційній інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я і Міністерства охорони здоров’я України», — заявили у відомстві.

Зазначається, що такими діями підприємство порушило конкурентне законодавство, вводило в оману споживачів та могло отримати конкурентну перевагу над іншими виробниками лікарських засобів.

За це порушення на фармкомпанію накладено штраф у розмірі 528 тис.  грн. Він має бути сплачений у двомісячний термін з дня одержання рішення.

Нагадаємо, 22 квітня в Офісі президента заявили, що в Україні стартують клінічні дослідження вітчизняного лікарського засобу, який можна застосовувати для лікування коронавірусу. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро